tytul.gif (13743 bytes)

STARANIA BURMISTRZA
JERZEGO WIŚNIEWSKIGO

Wcześniejsze osobiste starania burmistrza J. Wiśniewskiego, w kwestii rozwiązania skomplikowanej sytuacji obornickiej służby zdrowia po reformie, powoli przynoszą efekty.

Jak już poprzednio informowaliśmy, pogłębiające się zadłużenie Zespołu Szpitalnego dodatkowo obciążają obiekty zbędne dla jego funkcjonowania w kształcie w jakim jest obecnie. Zarząd Gminy jeszcze w ubiegłym roku wyraził wolę przejęcia tych obiektów do zasobu komunalnego gminy.

Wielokrotne rozmowy Burmistrza z Marszałkami Województwa przyniosły konkretne efekty. 8 maja 2000r. na spotkaniu w Urzędzie Gminy w Obornikach Śl. reprezentujący samorząd województwa Andrzej Wolny dyrektor Departamentu Mienia Wojewódzkiego i Infrastruktury Technicznej i Andrzej Kozubek dyrektor Wydziału Mienia Wojewódzkiego oraz przedstawiciele Zarządu Gminy dokonali konkretnych ustaleń. W ich wyniku Zarząd Gminy podjął uchwałę o wys tąpieniu do Zarządu Województwa Dolnośląskiego z wnioskiem o przekazanie do zasobu komunalnego gminy nieruchomości administrowanych przez Zespół Szpitalny Chorób Płuc Opieki Długoterminowej położonych w Obornikach Śląskichi wb Pęgowie, zabudowanych:

  1. budynkiem byłej Przychodni Przeciwgruźliczej przy ul. Skłodowskiej w Obornikach
  2. budynkiem byłej bazy transportu sanitarnego przy ul. Górnej w Obornikach Śl.
  3. budynkiem Ośrodka Zdrowia w Pęgowie.

Zgodnie z ustaleniami Zarząd Województwa rozpatrzy wniosek gminy na posiedzeniu w dniu 16 maja 2000 r. Według zapewnień kompetentnych przedstawicieli Samorządu Województwa podjęcie uchwały o przekazaniu wymienionych nieruchomości gminie Oborniki Śląskie jest bezsporne. Zarząd Gminy Oborniki Śląskie rozważa możliwość rozliczenia w ten sposób należnych gminie podatków od Zespołu Szpitalnego Chorób Płuc.

Stanowisko Zarządu Województwa odnośnie dalszych losów nieruchomości obejmującej zlikwidowane sanatorium "SZAROTKA" będzie znane także po jednym z najbliższych posiedzeń Zarządu Województwa.

W dniu 15 maja 2000 r. o godz.9.00 gościem gminy był Krzysztof Prędki wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego odpowiedzial- ny za reformę służby zdrowia. W szerokiej dyskusji na temat sytuacji obornickiej "interny" wzięli udział: Rada Społeczna Zespołu, Henryk Sołowiej dyrektor Zespołu, Grażyna Borejko ordynator "interny", przedstawiciele Związków Zawodowych oraz władze samorządowe.

Czerwiec 2000

Spis treści:

Powrót do strony tytułowej
"Z pierwszej ręki"